- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Nowy utwór Celtic Frost w sieci
Zreaktywowana niedawno szwajcarska awangardowa formacja metalowa Celtic Frost udostępniła na swojej stronie (www.celticfrost.com) utwór demo z albumu, nad którym obecnie pracuje. Napisany na przełomie 2002 i 2003 roku kawałek "Ground" o?pisano jako "skromną, pre-produkcyjną wersję" nagraną w sali prób zespołu w Zurychu. Jego ostateczna wersja zawierać będzie nowy instrument i linie wokalne zarejestrowane w profesjonalnym studiu.
W liście zamieszczonym na tej samej stronie lider grupy, Tom Gabriel Fischer, wypowiedział się na temat użycia w tym utworze elektronicznego "d-drum'a" i możliwości jego zastosowania na przyszłych wydawnictwach zespołu. "Zaprogramowane partie, które słychać w kawałku, to bardzo delikatna, ale ciekawa linia perkusji w tle i pozostanie ona w utworze bez względu na to, czy przy nagraniu płyty będziemy używac bębnów akustycznych czy elektronicznych" - napisał Fischer. "[Basiście] Martinowi [Ainowi], w szczególności, bardzo się to spodobało i się zgodzilismy. Użyjemy 'trochę' zaprogramowanych bębnów, kiedy i jeśli będzie to nam pasowało, często dla bardziej eksperymentalnych fragmentów. Jest też 'trochę' okazjonalnego programowania (różnego rodzaju) i innych efektów w kilku innych utworach, choć staramy się, by wszystko było proste i sparatńskie, a próbujemy stosować różne sztuczki by za pomocą dźwięków tworzyć obraz".
"Jeśli chodzi o to, kto zajmuje się programowaniem: w tej chwili wszyscy robią prawie wszystko. Zależy to od tego, kto ma pomysł na dany utwór i co do niego pasuje. Mamy prawie wszystko gotowe, od basu przez wokal do programowania. To rozwinięcie tego, co zaczęlismy robić już na 'Into The Pandemonium'".