zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 lutego 2025

Current 93 zagra w Warszawie

16.02.2025 09:39  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Eksperymentalna formacja Current 93 zapowiedziała koncert w Warszawie. Odbędzie się on 6 września 2025 roku w klubie "Palladium".

Current 93 to eksperymentalny projekt, założony w 1982 roku przez Davida Tibeta. Muzyk przyszedł na świat w Malezji, po czym w wieku dziesięciu lat został odesłany przez swoich brytyjskich rodziców do szkoły w Anglii. Nazwisko Tibet nadał mu Genesis P-Orridge, kiedy na początku lat 80. David współpracował z Psychic TV.

W ciągu ponad czterech dekad działalności stylistyka Current 93 wielokrotnie ulegała zmianom, czerpiąc między innymi z psychodelicznego folku, industrialu, elektroniki i chorałów gregoriańskich. Jedynym stałym członkiem Current 93 pozostaje David Tibet, choć Steven Stapleton z Nurse with Wound wystąpił na niemal wszystkich wydawnictwach projektu. Na liście współpracowników znajdują się również Michael Cashmore, Douglas P. z Death In June, Steve Ignorant, Nick Cave, Bjork, Anohni, Rose McDowall i Hank Williams III.

Ostatnim dokonaniem Current 93 jest album "Sketches of My Nightmares and Dreams Occurring". Ukazał się on 1 listopada 2024 roku nakładem Cashen's Gap. Wcześniej w tym roku światło dzienne ujrzała trylogia, na którą składają się płyty: "Astral Crimes in the Dark House", "The Astral Crimes of Stephen Hawke" i "Damn Imperium".

6.09 - Warszawa, "Palladium"
Start: 20:00
Bilety: 189 zł

Tagi: Current 93
Komentarze
Dodaj komentarz »