zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 lutego 2025

Geoff Tate wystąpi w Goleniowie

4.02.2025 15:01  autor: Verghityax, źródło: Rock Hard Ride Free

Geoff Tate powróci do Polski z repertuarem Queensryche w ramach trasy "The Big Rock Show Tour 2025". Jedyny występ wokalisty w naszym kraju odbędzie się 4 lipca na Plantach w Goleniowie.

Queensryche, Solvesborg 9.06.2011, fot. Verghityax
Queensryche, Solvesborg 9.06.2011, fot. Verghityax

Queensryche powstał w 1982 roku w Bellevue. Grupę utworzyli gitarzyści Michael Wilton i Chris DeGarmo, perkusista Scott Rockenfield, basista Eddie Jackson i wokalista Geoff Tate. Jeszcze w tym samym roku kwintet wypuścił debiutancką taśmę demo, która spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony prasy muzycznej. W 1983 roku Amerykanie opublikowali EP-kę, zatytułowaną po prostu "Queensryche". Materiał osiągnął międzynarodowy sukces, co zaowocowało kontraktem płytowym z wytwórnią EMI. Po wydaniu longplaya "The Warning" formacja intensywnie koncertowała u boku Kiss, Iron Maiden, Dio i Accept. 3 maja 1988 roku światło dzienne ujrzał przełomowy album Queensryche, pt. "Operation: Mindcrime".

"Operation: Mindcrime" to trzeci longplay studyjny w dorobku Queensryche. Wydany 3 maja 1988 roku, okazał się dla zespołu przełomowy, osiągając zarówno artystyczny, jak i komercyjny sukces. Jest to album koncepcyjny - jego warstwa tekstowa opowiada historię Nikkiego, byłego narkomana, który został skaptowany przez grupę wywrotowców pod wodzą Dr. X. Na płycie znalazło się piętnaście kompozycji, które wyprodukował Peter Collins. Za mastering odpowiada Bob Ludwig. W 2006 roku Queensryche powrócił do postaci Nikkiego, nagrywając album "Operation: Mindcrime II".

Geoff Tate został zwolniony z pozycji wokalisty Queensryche w 2012 roku, co zaowocowało wstąpieniem przez niego na drogą sądową przeciw dawnych kolegom. Wkrótce potem wokalista zebrał wokół siebie nowy skład i ruszył w trasę koncertową, posługując się nazwą Queensryche. Pod tym szyldem ukazała się także płyta, pt. "Frequency Unknown".

Ostatecznie Geoff Tate i pozostali muzycy oryginalnego Queensryche podpisali ugodę, na mocy której Geoff Tate uzyskał prawo do wykonywania utworów z albumów "Operation: Mindcrime" i "Operation: Mindcrime II". Z kolei Michael Wilton, Scott Rockenfield, Todd La Torre i Eddie Jackson zachowali prawo do nazwy Queensryche.

4.07 - Goleniów, "Planty"
Bilety: wstęp wolny

Tagi: Geoff Tate
Komentarze
Dodaj komentarz »