- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
Gallileous z "Passio et Mors..." w Warszawie
W klubie "VooDoo" w Warszawie odbędzie się 14 grudnia 2024 roku trzecia edycja "December's Doom". W ramach wydarzenia Gallileous zagra jubileuszowy koncert poświęcony demówce "Passio et Mors..." z 1994 roku. Ponadto wystąpią Monasterium, Tankograd i Schema.
Gallileous, Wodzisław Śląski 15.04.2023, fot. Verghityax
Gallileous wykona całą zawartość demówki "Passio et Mors..." z 1994 roku. Z tej okazji do Stony dołączą na scenie Mirek Cichy, dawny perkusista zespołu, obecnie śpiewająca w kapeli Anna Pawlus, a także Łukasz Wewiór z Metallus oraz Krzysztof Całka z Ironbound.
Gallileous powstał w 1991 roku jako kapela wykonująca funeral doom metal. Początkowo tworzyli ją Wiesław Goryl na gitarze, Karol Stępień na basie i Mirek Cichy na perkusji. Rok później skład uzupełnili gitarzysta Krzysztof "Wino" Winkler i wokalista Grzegorz "Gego" Lasota. Jeszcze w 1992 roku kwintet zrealizował swoją debiutancką demówkę, pt. "Doomsday". W roku 1993 Wiesława Goryla na gitarze zastąpił Tomasz Stoński i Ślązacy rozpoczęli pracę nad materiałem na drugą demówkę - źródłem inspiracji stał się utwór "Passio et Mors Domini Nostri Jesu Christi secundum Lucam" Krzysztofa Pendereckiego. We wrześniu 1994 roku formacja weszła do studia "Fors" w Czeskim Cieszynie, gdzie w ciągu czterech dni zarejestrowała "Passio et Mors...". Nie będąc w stanie znaleźć wydawcy, a także z uwagi na problemy osobiste poszczególnych muzyków, Gallileous rozpadł się w 1995 roku. Reaktywacja nastąpiła jedenaście lat później.
Krakowska grupa Monasterium nadal ogrywa swój trzeci longplay studyjny, pt. "Cold Are the Graves". Znalazło się na nim osiem utworów, które powstały w "JR Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Jacek Gruszka. Płyta ukazała się 10 czerwca 2022 roku, za sprawą Nine Records.
Monasterium powstał w 2014 roku i gra epicki doom metal. Od samego początku zespół tworzą Michał Strzelecki na wokalu, Tomasz Gurgul na gitarze, Filip Malinowski na basie i Maciej Berniak na perkusji. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "Monasterium", ujrzał światło dzienne w roku 2016.
Stołeczny Tankograd nadal promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Klęska". Materiał powstał w "Nebula Studio". W sesji gościnnie wziął udział Piotr Zin z Dopelord. Za miksy odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maciej Kamuda. Płyta ukazała się 17 września 2021 roku, za sprawą Piranha Music.
Tankograd zadebiutował 2 lutego 2019 roku albumem "Totalitarian". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży dzięki Godz Ov War Productions.
Schema to doommetalowa formacja z Warszawy. Grupa nadal promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Pierwsze zauroczenie". Jego premiera miała miejsce 9 kwietnia 2021 roku. Na zawartość wydawnictwa składa się pięć kompozycji, w tym cover "Nim wstanie dzień" Krzysztofa Komedy, Edmunda Fettinga i Agnieszki Osieckiej. Na okładce wykorzystano obraz "Duma Dijon" Williama Johna Hennessy'ego.
14.12 - Warszawa, "VooDoo"
Start: 19:00
Bilety: 60 zł