- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Disharmonic Orchestra na "Blastfest" w Lublinie
W "Fabryce Kultury Zgrzyt" w Lublinie odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku pierwsza edycja "Blastfestu". Na scenie zaprezentują się Disharmonic Orchestra, Blood, Inhume, Squash Bowels, Sick Sinus Syndrome, Łeb Prosiaka, Epitome, Putrid Evil i HIV.
Disharmonic Orchestra nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Fear of Angst". Ujrzał on światło dzienne 31 października 2016 roku. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji. Partie bębnów Martin Messner wbił w "MM_Keller", reszta ścieżek powstała "DreiRaum Studio". Produkcją i miksami zajął się Manuel Bundschuh, za mastering odpowiada Thomas Tannenberger.
Disharmonic Orchestra powołali do życia w 1987 roku Patrick Klopf na gitarze i wokalu oraz Martin Messner na perkusji. Wkrótce skład uzupełnił gitarzysta Harald Bezdek i w lutym 1988 roku Austriacy wypuścili swoją debiutancką demówkę, pt. "The Unequalled Visual Response Mechanism". Jeszcze w tym samym roku do grupy dołączył basista Herwig Zamernik. Jako kwartet kapela zarejestrowała kolejną demówkę, pt. "Requiem for the Forest". W drugiej połowie 1988 roku z formacją rozstał się Harald Bezdek. Od tego czasu muzycy działali w trójkę. Po koncercie u boku Pungent Stench w Niemczech Disharmonic Orchestra podpisała kontrakt z Nuclear Blast. W barwach wytwórni Markusa Staigera Austriacy wydali dwa longplaye studyjne: "Expositionsprophylaxe" i "Not to Be Undimensional Conscious". W 1994 roku, tym razem za sprawą Steamhammer, ukazał się trzeci album tria: "Pleasuredome". Niedługo potem zespół zakończył działalność. Reaktywacja Disharmonic Orchestra nastąpiła w 2001 roku. W roku 2008 Herwiga Zamernika na basie zastąpił Hoimar Wotawa.
Niemiecki Blood nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, pt. "Inferno". Trafił on do sprzedaży 29 września 2017 roku. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Kohlekeller Studio". W 2023 roku po niemal dekadzie współpracy z grupą rozstał się gitarzysta Chuck.
Dyskografię Holendrów z Inhume zamyka składanka "Exhume: 25 Years of Decomposition". Ukazała się ona w grudniu 2018 roku. Ostatni longplay formacji, pt. "Moulding the Deformed", pochodzi z 2010 roku.
Squash Bowels reaktywował się w 2017 roku. Z poprzedniego składu powrócił basista i wokalista Artur "Paluch" Grassmann. Resztę zespołu stanowią obecnie Młody z F.A.M. i Embrional na perkusji, Daniel Wójtowicz z F.A.M. na gitarze i wokalu oraz Skullripper z Azarath i Embrional na drugiej gitarze.
W marcu 2020 roku Squash Bowels wypuścił składankę "Dead?...Not Yet!!!". Poprzednie wydawnictwo - koncertowe DVD, pt. "Grindvirus Syndrome - Live at OEF 2011" - ukazało się 19 czerwca 2015 roku za sprawą Deformeathing Production. Na albumie znalazł się zapis występu, który grupa dała na czeskim "Obscene Extreme Festival" w 2011 roku.
Sick Sinus Syndrome to czeski zespół grindcore'owy. Obecnie kapela promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Swarming of Sickness". Trafił on do sprzedaży 22 kwietnia 2023 roku za sprawą Obscene Productions.
Epitome to grindcore'owa formacja z Rzeszowa działająca od 1992 roku. Grupa ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których ostatni - "ROTend" - ujrzał światło dzienne 9 września 2022 roku. Już po sesji nagraniowej z kapelą rozstał się gitarzysta Misiek. Jego miejsce zajął M4ody. Ponadto w 2023 roku Epitome zaangażował na stanowisko perkusisty Rafała Chruścickiego.
13.04 - Lublin, "Fabryka Kultury Zgrzyt"
Bilety: 135 zł