- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Belzebong, Entropia i Sautrus na "Gruzilla Festiwal 2023"
Organizator "Gruzilla Festiwal" ogłosił pierwszych wykonawców, jacy zaprezentują się na tegorocznej edycji wydarzenia. Są to Belzebong, Entropia, Sautrus, Mun, Weedcraft, Grief Circle, Ethbaal, Weird Tales, Ciśnienie, Maruntuka, Hoggod i Rabit Puncher. Festiwal odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia w chorzowskiej "Leśniczówce".
Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas. Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.
Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.
Entropia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Total". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 17 marca 2023 roku, pod egidą Agonia Records. Na "Total" znalazło się pięć kompozycji, które zespół zarejestrował w kwietniu 2022 roku w "Monochrom Studio". Miksami i masteringiem zajęto się w "Heinrich House Studio". Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.
Oleśnicka Entropia rozpoczęła działalność w 2007 roku. Debiutancka demówka, pt. "Let's Leave Before This Place Thaws", ukazała się dwa lata później. Pierwszy longplay, zatytułowany "Vesper", miał swoją premierę w roku 2013.
Pod koniec kwietnia 2022 roku Sautrus wypuścił studyjną EP-kę, zatytułowaną "Stoner Pop". Wydawnictwo dostępne jest wyłącznie w formacie cyfrowym. Składający się z czterech kompozycji materiał muzycy zarejestrowali podczas pandemii. Na klawiszach gościnnie zagrał Michał Tarkowski. Za miksy odpowiada Stefan Jastrzębski. We wrześniu 2022 roku nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty. Nowym bębniarzem grupy został Cygi Kondratowicz.
W grudniu 2019 roku - po niemal sześciu miesiącach przerwy - Sautrus dokonał reaktywacji w odnowionym składzie. Do zespołu powrócili Weno Winter na wokalu, Michał Nowak na gitarze i Arek Wadolowski na perkusji. Nowym basistą został Krystian Papiernik. W maju 2020 roku kwartet wszedł do "Custom34 Studio", aby zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny, pt. "M.A.P.". Druga część sesji miała miejsce w "DRIVE Records". Okładkę przygotował Daniel Chyliński.
Wrocławska grupa MuN promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Nhemis". Premiera płyty odbyła się 12 kwietnia 2023 roku. Jeszcze przed sesją nagraniową do "Nhemis" do zespołu dołączyli gitarzyści Wojtek Szukszto i Tomasz Stodolny. Składający się z ośmiu kompozycji materiał został zarejestrowany w "Mustache Ministry Studio".
Na swoim drugim longplayu, zatytułowanym "Opia", formacja poszerzyła brzmienie o wokale. Pierwszy album, pt. "Axis Mundi", zespół zrealizował jako instrumentalne trio.