- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Coven zagra w Łodzi
Pionierzy okultystycznego rocka z Coven przyjadą do Polski w ramach trasy "Magickal Chaos Tour 2022". Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 7 listopada 2022 roku w klubie "Dom" w Łodzi. W charakterze supportu zaprezentują się rodzime formacje Narbo Dacal i Nightbound.
Coven powstał pod koniec 1967 roku w Chicago. Grupę utworzyli wokalistka Jinx Dawson, basista Oz Osborne i perkusista Steve Ross, wcześniej występujący pod szyldem Him, Her and Them. Wkrótce skład uzupełnił gitarzysta Chris Neilsen. W swojej twórczości kapela łączyła rocka psychodelicznego z bluesem. Na początkowym etapie działalności Coven dzielił scenę między innymi z formacją Alice Cooper, MC5, Yardbirds i Vanilla Fudge. Pochodzący z Chicago producent Bill Trout, zauroczony koncertem Coven, postanowił ściągnąć ich do studia. Do pomocy zaangażował Jima Donlingera z zespołu Aorta, który napisał sześć utworów na debiutancki album Coven. Zamykający płytę "Satanic Mass" Bill Trout skomponował osobiście. Wydawnictwo, zatytułowane "Witchcraft Destroys Minds & Reaps Souls", ukazało się latem 1969 roku, pod banderą Mercury Records.
W marcu 1970 roku, na fali zabójstw popełnionych przez sektę Charlesa Mansona, magazyn "Esquire" opublikował histeryczny artykuł, w którym wskazał na Kalifornię jako na wylęgarnię czcicieli diabła. Periodyk wspomniał przy tym o Coven oraz ich debiutanckim wydawnictwie, sugerując, że jest to muzyka, która może nakłonić słuchaczy do zabójstwa. W rezultacie wytwórnia Mercury Records zerwała kontrakt z kapelą, a sam album został wycofany ze sprzedaży. Skład formacji rozpadł się i Jinx Dawson przeniosła się do Los Angeles.
W 1971 roku filmowiec Tom Laughlin zwrócił się do Jinx Dawson, aby ta nagrała piosenkę do jego nadchodzącego filmu, zatytułowanego "Billy Jack". Wokalistka ściągnęła do współpracy swoją dawną sekcję rytmiczną i ze wsparciem orkiestry zrealizowała cover utworu "One Tin Soldier". Numer okazał się hitem, co tchnęło w Coven nowe życie. W 1972 roku światło dzienne ujrzał drugi album formacji, zatytułowany po prostu "Coven". Pozbawiony okultystycznej, złowrogiej atmosfery, longplay nie odniósł finansowego sukcesu. Dwa lata później zespół wydał jeszcze album "Blood on the Snow", który również okazał się klapą. W 1977 roku grupa rozpadła się.
Coven reaktytował się w 2007 roku, a Jinx Dawson zaprosiła do współpracy nowych muzyków.
7.11 - Łódź, "Dom"
Start: 19:00
Bilety: 105 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)