- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Decapitated w trasie z "Cancer Culture"
Decapitated zapowiedział ogólnopolską trasę koncertową, pod szyldem "Cancer Culture Polska 2022". Przedsięwzięcie rozpocznie się 24 listopada w Gostyniu, po czym dotrze do Zabrza, Opola, Częstochowy, Olsztyna, Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Lublina, Krakowa, Tychów i Rzeszowa. W trasie Decapitated towarzyszyć będą formacje Belzebong, Mentor i Dormant Ordeal.
Decapitated promować będzie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Cancer Culture". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 maja 2022 roku. Ukazało się ono za sprawą Nuclear Blast i Mystic Production. Na "Cancer Culture" znalazło się dziesięć kompozycji. Podczas sesji nagraniowej rolę głównego inżyniera dźwięku pełnił Tomasz "Zed" Zalewski. Partie perkusyjne zarejestrował James Stewart w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Miksami zajął się David Castillo, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotował Fabio Timpanaro. Do napisania tekstów zaangażowany został Jarek Szubrycht, który już wcześniej współpracował z zespołem. Na płycie gościnnie wystąpili Robb Flynn z Machine Head i Tatiana Shmayluk z Jinjer.
W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Jego miejsce zajął James Stewart, wcześniej udzielający się w Vader.
Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas. Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.
Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.
Mentor promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Wolves, Wraiths and Witches". Wydawnictwo ukazało się 17 listopada 2021 roku za sprawą Pagan Records. Na albumie znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Do przygotowania okładki zespół ponownie zaangażował Branca Studio.
Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw, Furii i J. D. Overdrive.
Krakowska formacja Dormant Ordeal ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Grand Scheme of Things". Ukazał się on 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Selfmadegod Records. Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego.
Krótko przed rozpoczęciem nagrań - po dwunastu latach współpracy - z grupą rozstał się basista Kacper Działdowski. W związku z tym muzycy podjęli decyzję, że będą kontynuować działalność jako trio. Na potrzeby "The Grand Scheme of Things" ścieżki basu zrealizował Maciej Nieścioruk, gitarzysta Dormant Ordeal.
24.11 - Gostyń, "Dom Kultury"
25.11 - Zabrze, "CK Wiatrak"
26.11 - Opole, "Narodowe Centrum Polskiej Piosenki"
27.11 - Częstochowa, "Rura"
1.12 - Olsztyn, "Kuźnia Społeczna"
2.12 - Gdańsk, "Dizzly Grizzly"
3.12 - Szczecin, "Dom Kultury Krzemień"
4.12 - Wrocław, "Stary Klasztor"
8.12 - Lublin, "Nowe Graffiti"
9.12. - Kraków, "Hype Park"
10.12 - Tychy, "Underground Pub"
11.12 - Rzeszów, "Pod Palmą"