- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Jon Anderson dokończył album po prawie 30 latach
Wokalista Jon Anderson udostępnił teledysk do utworu "Ramalama" promującego album pt. "1000 Hands: Chapter One". Obraz wyreżyserowała Deborah Anderson, córka muzyka. Wydawnictwo ukaże się 31 marca 2019 r. pod banderą Opio Publishing.
Pierwsze nagrania dokonane z myślą o albumie roboczo zatytułowanym "Uzlot" odbyły się ok. 1990 r. Udział wzięli w nich m.in. koledzy Jona Andersona z Yes - perkusista Alan White i basista Chris Squire. Ze względu na inne zobowiązania wokalista musiał jednak przerwać prace, po czym długo do nich nie wracał. Wznowiono je dopiero dwie i pół dekady później. Z inicjatywy producenta Michaela Franklina zaproszono wówczas do współpracy kolejnych gości - tak licznych, że powstałemu w efekcie popowo-rockowemu materiałowi nadano tytuł "1000 Hands". Wśród ponad setki wymienionych z nazwiska muzyków, którzy wzięli udział w nagrywaniu, oprócz White'a i zmarłego w 2015 r. Squire'a znaleźli się jeszcze m.in. klawiszowiec Rick Wakeman i gitarzyści Steve Howe i Trevor Rabin z Yes, perkusista Billy Cobham i skrzypkowie Jerry Goodman i Jean-Luc Ponty z Mahavishnu Orchestra, gitarzyści Steve Morse z Deep Purple i Bobby Koelble z Death, wokalista Bobby Kimball z Toto, perkusista Carmine Appice z Vanilla Fudge, zmarły w 2017 r. gitarzysta jazzowo-rockowy Larry Coryell, jazzowy pianista Chick Corea i beatboxer Michael Winslow, na flecie zagrał zaś Ian Anderson z Jethro Tull.
Lista utworów:
1. Now
2. Ramalama
3. First Born Leaders
4. Activate
5. Makes Me Happy
6. Now Variations
7. I Found Myself
8. Twice in a Lifetime
9. WDMCF
10. Come Up
Angielski multiinstrumentalista Jon Anderson najlepiej znany jest jako wokalista i współzałożyciel progresywnorockowego zespołu Yes. Śpiewał w nim z przerwami od 1968 r. do 2004 r. Nie zawsze zadowolony z kierunków rozwoju grupy, kilka razy z niej odchodził. W latach 1988-1990 wraz z innymi byłymi członkami zespołu działał pod nazwą Anderson Bruford Wakeman Howe. W latach 2016-2018 aktywny koncertowo był natomiast projekt Yes featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman. Obie grupy były niejako konkurencyjne dla "właściwego" Yes.
Swój pierwszy album solowy, zatytułowany "Olias of Sunhillow", Jon Anderson wydał w 1976 r. Po kilku gościnnych występach wokalisty na płytach Vangelisa, muzycy utworzyli poruszający się w rejonach muzyki elektronicznej i synth popu wspólny projekt. "Short Stories" - pierwszy z czterech albumów duetu Jon and Vangelis - wydano w 1980 r. W późniejszych latach wpływy innych niż rock stylów muzycznych, m.in. popu i new age, wyraźne były również na solowych dokonaniach Andersona.
W lata 2008-2009 wokalista zawiesił działalność z powodu problemów z astmą. Jego ostatnim albumem solowym jest "Survival & Other Stories" z 2011 r. Ponadto w 2015 r. ukazał się koncertowy "Better Late Than Never" AndersonPonty Band, a rok później - "Invention of Knowledge" projektu Anderson/Stolt.
Na Facebooku Andersona, gdzie tę płytę można normalnie kupić, pytają chyba głównie Brytyjczycy i Polacy.
Ja bym czekał, aż znajdzie się dystrybutor.