- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
relacja: Piotr Nalepa i Nie-Bo, Ę, Szczytno "Pub nr 9" 20.03.2014
miejsce, data: Szczytno, Pub nr 9, 20.03.2014
Niedawno, bo 6 lutego 2014roku, grupa Nie-Bo wystąpiła w "Pubie Nr 9" w Szczytnie. Wtedy z Maciejem Balcarem. Tym razem zespół towarzyszył Piotrowi Nalepie w kolejnym "Breakout Tour", podczas którego prezentowane są nagrania z twórczości Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Skład był trochę inny, bo na basie zamiast Piotra Wojtanowskiego zagrał Wojciech Famielec. Pozostali muzycy to: Robert Lubera i Piotr Nalepa na gitarach, Wojciech Krupa: perkusja oraz w partiach wokalnych Miry - Jean Lubera (córka Roberta).
Piotr Nalepa i Nie-Bo, Szczytno 20.03.2014, fot. Meloman
Ale zanim ci artyści rozpoczęli swój występ, na scenę wkroczył support w postaci szczycieńskiej grupy o dość ekwilibrystycznej nazwie Ę. Młodzi ludzie zaprezentowali pięćdziesiąt minut muzyki, w tym dwa covery, jedną piosenkę po ukraińsku oraz kilka swoich kompozycji. W składzie dwie dziewczyny śpiewające i grające na różnych instrumentach (flet, mandolina, gitara, bębenek), gitarzysta oraz sekcja rytmiczna. Szczególną uwagę zwracał dziesięcioletni - może nieco starszy ? perkusista, grający na bębenku oraz grzechotkach.
Piotr Nalepa i Nie-Bo swój program rozpoczęli od nagrania "Daję ci próg" z wokalem Roberta Lubery. Potem pojawiła się przy mikrofonie Jean i artyści zaprezentowali trzy propozycje, w których śpiewała niegdyś Mira. Wśród nich przebojowe "Gdybyś kochał hej". Większość repertuaru była zapowiadana przez Roberta. Czynił to bardzo sprawnie i dowcipnie, nawiązując do tytułu lub tekstu anonsowanego kawałka. Porywająco artyści wykonali "Pomaluj moje sny", a także "Rzekę dzieciństwa". Dalej usłyszeliśmy "Do kogo idziesz" i "Chciałbym być słońcem" z Jean na wokalu, która po ich wykonaniu zeszła za kulisy. Numer "Takie moje miasto" zapowiedziany został jako pierwsza punkowa piosenka w Polsce.
Piotr Nalepa i Nie-Bo, Szczytno 20.03.2014, fot. Meloman
Jeżeli solówkę gitarową w jakimś utworze prowadził Robert, to Piotrowi wypadała ona w kolejnym lub następnym. Dzięki temu mieliśmy możliwość porównywania gry obydwu gitarzystów. Ponadto głównym wokalistą, któremu przypadło śpiewać partie Tadeusza Nalepy, był Lubera. Przy jednej z zapowiedzi przypomniał on, iż obecny projekt muzyczny miał być jednorazowy i powołany do życia został w 2007 roku na "Breakout Festival" w Rzeszowie. Jednak jego powodzenie spowodowało, że w następnym roku artyści ruszyli w trasę i od tego momentu dali już ponad sto koncertów w całym kraju. Bardzo ciekawie wypadł jeden z bluesowych klasyków Breakoutu, instrumentalna kompozycja "Karate" z pięciominutową solówką Wojciecha Krupy na perkusji i solowymi partiami gitary Piotra Nalepy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że pierwotnie tytuł tej pozycji brzmiał "Zostawimy klocki w lesie".
Piotr Nalepa i Nie-Bo, Szczytno 20.03.2014, fot. Meloman
Kolejna seria z kobiecym wokalem liczyła trzy nagrania: "Czułość niosę tobie", "Gdzie mnie wiodą" (tutaj w solowej partii na basie pokazał się Wojtek Famielec) oraz hit końca lat sześćdziesiątych w Polsce - "Poszłabym za tobą". Ostatnim punktem części zasadniczej była długa, bogato improwizowana wersja "Kiedy byłem małym chłopcem". Na bis Jean zaśpiewała w nastrojowym kawałku "Czarno-czarny film", a na zakończenie usłyszeliśmy "Czy zgadniesz". Część muzyczna imprezy trwała dwie godziny. Piotr Nalepa z zespołem Nie-Bo przedstawił nam dwadzieścia piosenek związanych z twórczością swoich rodziców, którzy już od nas odeszli: Mira Kubasińska w 2006 i Tadeusz Nalepa w 2007 roku. Lecz została po nich muzyka - ponadczasowa i nieśmiertelna.
Lista utworów(w nawiasie tytuł albumu):
Daję ci próg (Karate)
Na drugim brzegu tęczy (Na drugim brzegu tęczy)
Gdybyś kochał hej (Na drugim brzegu tęczy)
W co mam wierzyć (Mira)
Nauczyłem Cię niewiary (Live,1986)
Przyszła do mnie bieda (Blues)
Pomaluj moje sny (Blues)
Co się stało kwiatom (Blues)
Rzeka dzieciństwa (Karate)
Do kogo idziesz (Mira)
Chciałbym być słońcem (NOL)
Takie moje miasto (Karate)
Nocą puka ktoś (Karate)
Karate (Karate)
Czułość niosę w Tobie (Kamienie)
Gdzie mnie wiodą (NOL)
Poszłabym za tobą (Na drugim brzegu tęczy)
Oni zaraz przyjdą tu (Blues)
Kiedy byłem małym chłopcem (Blues)
Bis:
Czarno-czarny film (Ogień)
Czy zgadniesz (Kamienie)